Derive 6 — oprogramowanie europejskie
Zdjęcia
Derive to kalkulator graficzny/program komputerowy napisany w asemblerze i stworzony dla komputera Apple Macintosh. Służy do obliczania liczb Fibonacciego, określania tangensa określonego kąta lub pierwiastka liczby, określania pierwiastka kwadratowego z liczby i wielu innych. Była to jedna z pierwszych aplikacji do obsługi arkuszy kalkulacyjnych dostępnych na rynku na komputer osobisty. Derive posiada graficzny interfejs użytkownika podobny do innych programów do obsługi arkuszy kalkulacyjnych dostępnych na rynku. Ten graficzny interfejs użytkownika (graficzny interfejs użytkownika) umożliwia użytkownikowi manipulowanie danymi znacznie łatwiej niż w przypadku zwykłych programów do obsługi arkuszy kalkulacyjnych.
Derive ma pewne możliwości podobne do niektórych komercyjnych programów do obliczeń i algebry dostępnych obecnie na rynku, takich jak Stano, Tanahara, Zeneca i inne. Zawiera również niektóre funkcje Visual Basic dla aplikacji (VBA), takie jak automatyczne przypomnienia, okienka, ramki, wiele kursorów, obsługa wyrażeń warunkowych i inne. Derive-Europa to program z graficznym interfejsem użytkownika, który wykorzystuje kontrolki oparte na systemie Windows. Posiada również graficzny program algebry symbolicznej, który pozwala rozwiązywać problemy wyższego stopnia przy użyciu języka algebry symbolicznej. Pochodna może obliczyć funkcje rzeczywiste, takie jak c, d, e i f dla całek, iloczynów i podproduktów rzeczywistych i zespolonych zmiennych liczbowych. Działa również dobrze w domenach skończonych i rzeczywistych.
W Derive-Europa można importować pliki z plików w innych formatach i tworzyć wykresy pochodne z tych plików. Za pomocą funkcji kreślenia można rysować wykresy pochodne w różnych kształtach i dostosowywać je za pomocą koloru, tekstu i punktów. Możesz nawet zapisywać wykresy w plikach. Derive-Europa wykorzystuje system szybkiego wyszukiwania baz danych do obliczania pierwiastków i instrumentów pochodnych. Może również obsługiwać złożone mnożenie i dzielenie macierzy przez funkcje całkowe.