Reklama

Façade dla Windows

1.1

Joonas Rikkonen(Darmowa)

Ocena użytkownika8

Reklama

Gra oparta na rozmowie

Fasada to gra freemium, która rzuca cię w sam środek konfliktu małżeńskiego pary. Trip i Grace, rodzina zamężna, są całkowicie sztuczną inteligencją i możesz mówić, co chcesz, w odpowiedzi na to, co mówią. Podczas wpisywania odpowiedzi do systemu sztuczna inteligencja utworzy odpowiedzi na podstawie Twoich słów.

Spróbuj naprawić małżeństwo

Fasada zaczyna się narracją, gdy gracz otrzymuje telefon. Trip zaprasza gracza do spędzenia wieczoru ze sobą i Grace w ich domu. Gdy gracz wejdzie do pokoju, wszystko zależy od tego, co zrobi lub powie.

Wieczór może przebiegać na wiele sposobów, w zależności od Twojego taktu i reakcji komputera. Technicznie rzecz biorąc, nie ma sposobu na pokonanie historii, ale idealną sytuacją jest pogodzenie się pary.

Reklama

Błędy i ograniczenia

Gra ma wiele nieodłącznych problemów. Została stworzona dla systemu Windows XP, ale twórcy opracowali łatki, które umożliwiają pobranie jej dla systemu Windows 10. Mimo to gra ma problemy ze stabilnością i czasami się zawiesza.

Czasami postacie w narracji zareaguje dziwnie. Ponieważ sztuczna inteligencja nie jest idealna, będą pewne niezręczne przypadki. Na przykład, jeśli powiesz melony, para natychmiast cię wyrzuci. Wreszcie grafika jest całkowicie przestarzała, chociaż jest to  drobny problem w ogólnym schemacie tego wszystkiego.

Alternatywy

Detroit: Zostań człowiekiem to świetna opcja, jeśli jesteś zainteresowany ekspansywną przygodą opartą na wyborach. Jednak nie jest tak otwarty jak Fasada. Dziwne, że nikt nie próbował odtworzyć tego samego stylu tej gry z nieograniczonym potencjałem odpowiedzi w dowolny sposób. 

Galatea to kolejna stara gra, która wygląda na otwartą. Jest podobny do stylu pytań w piaskownicy, ponieważ możesz odpowiadać w dowolny sposób. W tym przypadku końcówki są niestety obecne.

Przełomowa gra konwersacyjna

Ponieważ Facade jest darmowa i całkowicie bezpieczna, warto ją zdobyć. W świecie gier nie ma żadnych innych porównawczych narracji. Jest dużo grywalności, a koncepcja jest fajna, nawet jeśli grafika jest zła. Jeśli interesują Cię style gry w piaskownicy, Facade jest dla Ciebie.

Reklama

Techniczne

Tytuł:
Façade, 1.1 dla Windows
Wymagania:
  • Windows 8.1,
  • Windows 7,
  • Windows 8,
  • Windows Vista,
  • Windows 10
Język:
Angielski
Licencja:
Darmowa
Dodano datę:
Friday, September 30th 2022
Autor
Joonas Rikkonen

Façade dla PC

1.1

Joonas Rikkonen(Darmowa)

Ocena użytkownika8

Lista zmian

Nie mamy jeszcze żadnych informacji o dzienniku zmian wersji 1.1 Façade. Czasami wydawcy poświęcają trochę czasu na udostępnienie tych informacji, więc sprawdź ponownie za kilka dni, aby sprawdzić, czy zostały zaktualizowane.

Czy możesz pomóc

Jeśli masz jakiś dziennik zmian, podziel się z nami! Chcemy poznać Twoją opinię! Napisz doStrona kontaktowai daj nam znać.

Przeglądaj aplikacje

Powiązane oprogramowanie

Reklama