Wielozadaniowość w Androidzie i iPhonie
Aby wykonywać wielozadaniowość na Androidzie i iPhonie, wymaga dużego zrozumienia zarówno sprzętu, jak i oprogramowania. Jest to nowa koncepcja dla tych urządzeń, choć niektórym użytkownikom trudno się do niej przyzwyczaić. Aby wykonywać wiele zadań jednocześnie, system operacyjny powinien starannie zarządzać sposobem przetwarzania programów i instrukcji w jednostce centralnej oraz sposobem przechowywania wszystkich ich danych w pamięci głównej. Istnieje wielozadaniowość na Androidzie i iPhonie, ale nie działa tak samo, jak na rzeczywistych komputerach.
Aby wykonywać wiele zadań jednocześnie na Androidzie i iPhonie, użytkownik musi uruchomić jeden program lub aplikację, a następnie przełączyć się na inny. Ale ponieważ wielozadaniowość w tych dwóch urządzeniach działa na osobnych procesorach, istnieje między nimi różnica wydajności. W systemie Android aplikacje można uruchamiać na różne sposoby, na przykład dotykając ikon lub naciskając menu. Na iPhonie uruchamianie aplikacji odbywa się poprzez przesuwanie palcem po ekranie głównym. Ze względu na tę różnicę w wydajności, wielozadaniowość w Androidzie i iPhonie musi być bardziej ostrożna i ćwiczona.
Jednym z aspektów wielozadaniowości w Androidzie i iPhonie jest to, że system operacyjny nie przełącza automatycznie aplikacji działających na pierwszym planie, gdy urządzenie nie wykonuje żadnego zadania. Aplikacje działające w tle można jednak zminimalizować i otworzyć, dwukrotnie naciskając przycisk home. To przejście jest płynne, o ile aplikacje są prawidłowo pobierane i zapisywane. Jeśli jednak używasz wielu aplikacji, wielozadaniowość w Androidzie i iPhonie może powodować opóźnienia, zwłaszcza gdy aplikacje działają w tle.