Reklama

DirectX dla Windows

9.29.1974.1

Microsoft Corporation(Darmowa)

Ocena użytkownika9

Reklama

Bezpłatna kolekcja interfejsów API

DirectX to interfejs programowania aplikacji Microsoft opracowany w celu ułatwienia złożonych zadań związanych z multimediami, zwłaszcza programowania gier i wideo.

Microsoft może twierdzić, że zmonopolizował świat gier komputerowych , wprowadzając go do systemu operacyjnego Windows. Pobierając DirectX , interfejs programowania aplikacji, użytkownik uzyskuje bezpośredni dostęp do sprzętu systemowego, ułatwiając zadania multimedialne, takie jak programowanie gier i wideo .

Początki DirectX

Zanim system Windows 95 pojawił się na rynku, granie w gry komputerowe na PC było uciążliwym zadaniem. Po pierwsze, DOS musiał zostać uruchomiony w celu uzyskania dostępu do sprzętu systemowego przy użyciu określonych plików konfiguracyjnych, takich jak config.sys lub autoexec.bat. A wszystko to oprócz kilku dysków rozruchowych.

Reklama

Ale zawsze szybko wykrywając potrzeby użytkownika, Microsoft znalazł sposób na zaoferowanie twórcom gier narzędzia do bezpośredniego dostępu do zasobów sprzętowych w systemie Windows .

Tak więc w czerwcu 1996 r. Narodziła się pierwsza wersja DirectX , dostępna dla Windows 95 i NT 4.0 . Chociaż zaczął się powoli, popularność pobierania DirectX zaczęła rosnąć. Byli jednak konkurenci, tacy jak OpenGL , który zyskał dobrą reputację. Zaletami tego interfejsu było bardziej wydajne korzystanie ze sprzętu , standardowy wieloplatformowy bezpłatny interfejs API i brak ograniczeń w jednym systemie operacyjnym, jak miało to miejsce w przypadku DirectX i Windows.

Dzięki swoim zaletom i wadom pobieranie DirectX stało się odtąd najpopularniejszą opcją. Wynika to z faktu, że Windows pozostaje najpopularniejszym systemem operacyjnym na komputerach stacjonarnych. Jest to dodatek do innych zastosowań, takich jak Xbox One .

Co otrzymujesz po pobraniu DirectX

Po pobraniu DirectX otrzymujesz zbiór interfejsów API opracowanych w celu ułatwienia zadań multimedialnych związanych z programowaniem gier komputerowych i wideo w systemie Microsoft Windows.

API to interfejs programowania aplikacji. Jest to seria podprogramów, metod i funkcji dla twórców gier i innych treści . Działa jako biblioteka programistyczna używana jako warstwa abstrakcji przez inne oprogramowanie.

Włączenie do systemów operacyjnych Windows i ekosystemu Xbox pozwoliło mu uzyskać monopol w grach komputerowych. Obecnie najnowsza dostępna wersja OpenGL , Vulkan, jest jej bezpośrednim konkurentem. Jednak DirectX jest nadal punktem odniesienia na komputerach osobistych, ponieważ Windows jest tutaj bardziej obecny niż Linux lub OS X.

Interfejsy API, które otrzymujesz po pobraniu DirectX

 • Direct 3D . Najpopularniejszy interfejs API wykorzystywany do programowania i przetwarzania grafiki trójwymiarowej.
 • Bezpośrednie wprowadzanie . Przetwarza dane z myszy, klawiatury, joysticka i innych elementów sterujących grami komputerowymi.
 • Bezpośrednia gra . Używany w komunikacji sieciowej.
 • Bezpośrednia grafika . Umożliwia to rysowanie obrazów w dwóch płaskich wymiarach, a także ich przedstawienie w trzech wymiarach.
 • Muzyka bezpośrednia . Odtwarza utwory skomponowane za pomocą Direct Music Producer.
 • Bezpośredni dźwięk . Odtwarza i nagrywa fale dźwiękowe.
 • Direct Show . Odtwarza wideo i audio z przezroczystością sieci.
 • Bezpośrednie obliczanie . Oferuje specjalny żargon i instrukcje, które umożliwiają obsługę różnych wątków przetwarzania w ogromnych procesorach rdzeniowych.
 • Konfiguracja bezpośrednia . Pozwala zainstalować inne komponenty DirectX.
 • Direct ML . Wykonuje sztuczną inteligencję lub przetwarzanie AI, a także inne funkcje. Zostały one dodane w aktualizacji 2019 dla Windows 10.
 • DirectX Raytracing . Ta funkcja, zwana także DXR, umożliwia sprzętowe śledzenie promieni w czasie rzeczywistym. Zapewnia przełom w grafice komputerowej na poziomie konsumenckim na GPU, takich jak Nvidia GeForce 20 w 2018 roku. Ta funkcja nie będzie dostępna podczas pobierania DirectX w najnowszej wersji, ale jest rozszerzeniem kompatybilnym z DirectX 12.

Aktualizacja Windows 10 2018 zawierała publiczną wersję DirectX Raytracing. Mimo że został opracowany wyłącznie dla systemu Windows, został również opracowany w wersji open source dla systemów Linux Unix oraz dla Wine HP, X Window System.

DirectX 12: najnowsza wersja dostępna do pobrania DirectX

Podczas pobierania DirectX należy pamiętać, że nie wszystkie wersje systemu Windows oferują taką samą kompatybilność . Dlatego konieczne jest sprawdzenie każdej wersji. Główne różnice dotyczą systemów Windows 10, Windows 8 i Windows 7 w porównaniu z poprzednimi wersjami.

Podczas pobierania DirectX 12. zawarta jest specjalna optymalizacja, która poprawia wydajność. Wykorzystuje ona istniejące zasoby systemowe , szczególnie w procesorach, wykorzystując do przetwarzania więcej niż cztery rdzenie i kilka konfiguracji z wieloma GPU.

Jednak początkowy odbiór nie był zgodny z oczekiwaniami i trzeba było czekać na kolejne aktualizacje, aby zalety stały się zauważalne. Problem z pobieraniem DirectX 12 polegał na złożoności wydobywania pełnego potencjału , szczególnie w zarządzaniu pamięcią i wielu procesorach graficznych , a także technologii umożliwiającej przetwarzanie asynchroniczne.

Jak się dowiedzieć, której wersji DirectX używasz

Za pomocą wyszukiwarki systemu lub narzędzia „uruchom” (Windows + R) i polecenia „dxdiag” można uzyskać dostęp do diagnozy. Karta systemowa wskazuje, która wersja jest zainstalowana najnowsza , a także aktywowany najnowszy sterownik lub parametry DX.

Tak czy inaczej, zainstalowanie różnych wersji jest całkowicie wykonalne, ponieważ każda gra używa innej. Na przykład, jeśli programista użył aktualizacji DirectX 11 do gry, nie będzie działać z wyższymi wersjami. Podczas instalowania nowych gier wersje interfejsów API są aktualizowane.

Aby pobrać DirectX w najnowszej wersji, musisz wcześniej wiedzieć, z którą wersją systemu Windows współpracujesz. W systemie Windows 8 Microsoft dołącza interfejsy API do systemu operacyjnego. System Windows w wersji 8.1 oferuje obsługę do wersji DirectX 11.2 , podobnie jak Windows 10 , nie ma regularnego ręcznego pobierania. Ten ostatni działa wyłącznie z DirectX 12 i można uzyskać do niego dostęp z Windows Update, poprzez zakładkę Ustawienia aktualizacji> Bezpieczeństwo> Windows Update> Sprawdź aktualizacje.

W przypadku systemu Windows 7 najnowsza obsługiwana wersja to 11.1. Może być aktualizowany ręcznie lub za pomocą Windows Update i jest dostępny z dodatkiem Service Pack lub w aktualizacji KB2670838. W przypadku starszych wersji Microsoft utrzymuje określoną stronę do pobrania.

Ocena DirectX

Pobierając DirectX w najnowszej wersji, programiści mają możliwość dodania różnych efektów graficznych o wysokim wpływie wizualnym . Karty graficzne GeForce umożliwiają także specjalne funkcje, takie jak cieniowanie i ray tracing, dla uzyskania realistycznych efektów i znacznie większej liczby klatek na sekundę.

Krótko mówiąc, jego akceptacja przez programistów była dobra, co zmniejsza koszty i zużycie oraz poprawia wykorzystanie dostępnych zasobów i wydajności , nawet przy integracji powszechnie używanych platform, takich jak .NET.

Jako alternatywny DirectX możemy znaleźć OpenGL . Jest to oprogramowanie bardzo podobne do DirectX, ale o różnych specyfikacjach.

Reklama

Techniczne

Tytuł:
DirectX, 9.29.1974.1 dla Windows
Wymagania:
 • Windows 7,
 • Windows 2003,
 • Windows 8,
 • Windows XP,
 • Windows 10,
 • Windows 8.1,
 • Windows Vista
Język:
Polski
Dostępne języki:
 • Polski,
 • Angielski,
 • Niemiecki,
 • Hiszpański,
 • Francuski,
 • Włoski,
 • Japoński,
 • Koreański,
 • Holenderski,
 • Portugalski,
 • Rosyjski,
 • Szwedzki,
 • Chiński
Licencja:
Darmowa
Dodano datę:
Thursday, August 12th 2021
Autor
Microsoft Corporation

https://dynamics.microsoft.com/mixed-reality/remote-assist/

SHA-1:
7bf35f2afca666078db35ca95130beb2e3782212
Filename:
dxwebsetup.exe

DirectX dla PC

9.29.1974.1

Microsoft Corporation(Darmowa)

Ocena użytkownika9

Lista zmian

Nie mamy jeszcze żadnych informacji o dzienniku zmian wersji 9.29.1974.1 DirectX. Czasami wydawcy poświęcają trochę czasu na udostępnienie tych informacji, więc sprawdź ponownie za kilka dni, aby sprawdzić, czy zostały zaktualizowane.

Czy możesz pomóc

Jeśli masz jakiś dziennik zmian, podziel się z nami! Chcemy poznać Twoją opinię! Napisz doStrona kontaktowai daj nam znać.

Przeglądaj aplikacje

Powiązane oprogramowanie

Reklama