Reklama

Space Invaders (for ZX Spectrum/TS2068/TC2068) dla Windows

1.4.1

SplinterGU(Darmowa)

Ocena użytkownika8

Darmowa strzelanka zręcznościowa

Space Invaders to gra, w którą kiedyś grywano na komputerach Spectrum, 8-bitowym komputerze osobistym wydanym w 1982 roku. SplinterGU opracował emulator, dzięki któremu można grać ta gra na komputerze z systemem Windows. Możesz pobrać tę grę za darmo.

Space Invaders to gra zręcznościowa, w której toczysz wojnę z kosmicznymi najeźdźcami. Nad tobą są rzędy kosmitów. Zdobywasz punkty, gdy trafisz jedno, ale tracisz jedno ze swoich sześciu żyć, jeśli trafią w twój statek. Gra obsługuje jednego lub dwóch graczy. Inne gry kosmiczne to Chicken Invaders i Spacegull (Ness).

Jak grać

Space Invaders to prosta gra, wykorzystująca klawisze klawiatury. Użyj 1 lub 2, aby przełączać się między jednym lub dwoma graczami. H umożliwia dostęp do menu pomocy. Używasz  O na lewo, P na prawo i Control S, aby strzelać. Gra oferuje również opcję obsługi joysticka

Reklama

Twój statek znajduje się na dole ekranu, chowając się pod mostami, aby Cię chronić ze strzałów kosmitów. Będziesz strzelał do najeźdźców spomiędzy tych mostów. W zależności od typu trafionego kosmity możesz zdobyć 10, 20 lub 30 punktów. Są też tajemniczy obcy, których wynik jest nieznany.

W miarę przechodzenia przez kolejne poziomy coraz więcej kosmitów będzie do ciebie strzelać, a także będą się szybciej poruszać. U góry ekranu możesz zobaczyć wyniki. Po lewej stronie punktacja gracza pierwszego, pośrodku punktacja, a po prawej punktacja gracza drugiego. 

Dźwięk i grafika

Dźwięk sygnalizuje strzelanie. Te dźwięki są takie same, niezależnie od tego, kto strzela. Gra zawiera również odgłosy AY – FullerBox i Sinclair.

Obcy najeźdźcy są wszyscy biali i reprezentowani przez różne ikony. Wszyscy podobni kosmici są wyświetlani w jednym rzędzie. Rzędy są ułożone od kosmitów z najniższymi punktami (10) do kosmitów z najwyższymi punktami (30), a tajemniczy najeźdźcy znajdują się w górnym rzędzie. Ty i mosty, pod którymi się ukrywasz, jesteście zielone.  

Stary faworyt na PC

Dla tych, którzy czule pamiętają te pierwsze gry zręcznościowe, możesz teraz zagrać w Space Invaders na swoim komputerze z systemem Windows. Użyj prostych elementów sterujących, aby poruszać się i strzelać, i sprawdź, czy możesz chronić Ziemię przed najeźdźcami.

Reklama

Techniczne

Tytuł:
Space Invaders (for ZX Spectrum/TS2068/TC2068), 1.4.1 dla Windows
Wymagania:
  • Windows 8,
  • Windows 10,
  • Windows 8.1
Język:
Angielski
Licencja:
Darmowa
Dodano datę:
Friday, September 30th 2022
Autor
SplinterGU

https://splintergu.itch.io/

SHA-1:
139079b830ad41d08f1b96717ea03c59a5536537
Filename:
space-invaders_v1.4.1.zip

Space Invaders (for ZX Spectrum/TS2068/TC2068) dla PC

1.4.1

SplinterGU(Darmowa)

Ocena użytkownika8

Lista zmian

Nie mamy jeszcze żadnych informacji o dzienniku zmian wersji 1.4.1 Space Invaders (for ZX Spectrum/TS2068/TC2068). Czasami wydawcy poświęcają trochę czasu na udostępnienie tych informacji, więc sprawdź ponownie za kilka dni, aby sprawdzić, czy zostały zaktualizowane.

Czy możesz pomóc

Jeśli masz jakiś dziennik zmian, podziel się z nami! Chcemy poznać Twoją opinię! Napisz doStrona kontaktowai daj nam znać.

Przeglądaj aplikacje

Powiązane oprogramowanie

Reklama