Reklama

Apple iWork

9.3

Apple Inc(Wersja testowa)

Ocena użytkownika8

Reklama

Apple iWork to zestaw aplikacji do pracy biurowej, który jest zgodny zarówno z platformami Apple iOS, jak i OSX. Pakiet biurowy składa się z aplikacji Keynote; program służący do tworzenia prezentacji Pages; aplikacja służąca do tworzenia dokumentów oraz aplikacja arkusza kalkulacyjnego Numery. Uważa się, że pakiet aplikacji iWork został stworzony z myślą o rynku prosumentów dzięki uproszczonym funkcjom dostępnym w pakiecie Microsoft Office dla komputerów Mac lub oprogramowaniu Libre Office typu open source. Aplikacje iWork mają także obsługę ekranu dotykowego i zgodność z oprogramowaniem iCloud.

Wspólne elementy

Produkty w pakiecie aplikacji iWork mają kilka wspólnych komponentów, które pochodzą od nich, które mają podobne interfejsy programowania aplikacji, takie jak Cocoa i inne interfejsy API. Wśród tych powszechnych interfejsów API są wielojęzyczna aplikacja do sprawdzania pisowni używana w Safari i Mail. Inne typowe funkcje projektowe obejmują próbnik kolorów, system sprawdzania gramatyki oraz aplikację znajdź / zamień.

Wspólny dla wszystkich aplikacji iWork jest również dokument leżący u podstaw, zwany „płótnem”, który jest ogólnym typem kontenera, który służy do zapewnienia układu i mechanizmu przechowywania w aplikacjach Apple. Każda aplikacja w pakiecie Apple iWork używa płótna jako tła, a następnie umieszcza na nim własne komponenty, aby utworzyć inny program. Na przykład w aplikacji Pages duże pole tekstowe jest centralną funkcją aplikacji po pierwszym otwarciu, ale użytkownik może ją zmienić w dowolny sposób. Podobnie w Numbers, aplikacji do arkuszy kalkulacyjnych, aplikacja otwiera się z siatką komórek jak typowy arkusz kalkulacyjny, ale użytkownik ponownie ma dużo swobody w zakresie zabawy danymi na płótnie.

Reklama

Uważa się, że model iwork opiera się na wcześniejszym opracowanym przez Apple OpenDoc, który miał podobny silnik dokumentów i jeden format na dysku.

Reklama

Techniczne

Tytuł:
Apple iWork, 9.3 dla Mac
Wymagania:
  • Mac OS X
Język:
Polish
Dostępne języki:
  • Polish,
  • English,
  • German,
  • Spanish,
  • French,
  • Italian,
  • Japanese,
  • Chinese
Licencja:
Wersja testowa
Dodano datę:
Wednesday, April 30th 2014
Autor
Apple Inc

https://www.apple.com

Apple iWork

9.3

Apple Inc(Wersja testowa)

Ocena użytkownika8

Lista zmian

Nie mamy jeszcze żadnych informacji o dzienniku zmian wersji 9.3 Apple iWork. Czasami wydawcy poświęcają trochę czasu na udostępnienie tych informacji, więc sprawdź ponownie za kilka dni, aby sprawdzić, czy zostały zaktualizowane.

Czy możesz pomóc

Jeśli masz jakiś dziennik zmian, podziel się z nami! Chcemy poznać Twoją opinię! Napisz doStrona kontaktowai daj nam znać.

Przeglądaj aplikacje

Reklama

Reklama