Reklama

Magnet dla Mac

1.0.3

Ex-cinder(Wersja testowa)

Ocena użytkownika8

Reklama

Magnetyzm i powiązane fakty

Magnes to urządzenie, które generuje pole w wyniku przyciągania między północnym i południowym biegunem magnesu. Magnesy są wykorzystywane we wszelkiego rodzaju eksperymentach naukowych do generowania różnych ilości sił i pól magnetycznych poprzez wyrównywanie ich głównych składników. W ten sposób magnesy mogą być używane do indukowania różnych sił na różnych rodzajach ciał, na przykład do tworzenia magnesu ustawionego w kierunku bieguna północnego lub magnesu ustawionego w kierunku bieguna południowego.

Koncepcja magnesu nie jest nowa. Arystoteles (ojciec nauki) jako pierwszy wyjaśnił, w jaki sposób magnesy wywołują wzajemne przyciąganie między dwoma biegunami za pomocą haczyka na ryby. Obracanie się ryby ma podobny wpływ na magnes. Obecnie magnesy są często używane do tworzenia pola siłowego poprzez wyrównywanie biegunów magnesów na prętach, a siła tej siły zależy od masy magnesów.

Silniki magnetyczne służą do indukowania sił analogicznych do magnesów trwałych, tj. urządzenia posiadającego stałą polaryzację. Na przykład dynamo, które jest połączeniem silników elektrycznych i silników magnetycznych, tworzy ciągły ruch poprzez obrót, dzięki swojej potężnej dualności przyciągania i odpychania. W bardziej powszechnych zastosowaniach, takich jak wytwarzanie energii elektrycznej przez ogniwo jonowe, magnes trwały jest używany do wytworzenia pola, które daje prąd elektryczny po umieszczeniu w pobliżu elementu przewodzącego prąd elektryczny.

Reklama

Reklama

Techniczne

Tytuł:
Magnet, 1.0.3 dla Mac
Wymagania:
  • Mac OS X
Język:
English
Licencja:
Wersja testowa
Dodano datę:
Friday, September 30th 2022
Autor
Ex-cinder

http://www.ex-cinder.com

SHA-1:
cdfe82c191004244104c761213997e402b445bad
Filename:
magnet.dmg.gz

Magnet dla Mac

1.0.3

Ex-cinder(Wersja testowa)

Ocena użytkownika8

Lista zmian

Nie mamy jeszcze żadnych informacji o dzienniku zmian wersji 1.0.3 Magnet. Czasami wydawcy poświęcają trochę czasu na udostępnienie tych informacji, więc sprawdź ponownie za kilka dni, aby sprawdzić, czy zostały zaktualizowane.

Czy możesz pomóc

Jeśli masz jakiś dziennik zmian, podziel się z nami! Chcemy poznać Twoją opinię! Napisz doStrona kontaktowai daj nam znać.

Przeglądaj aplikacje

Powiązane oprogramowanie

Reklama