Reklama

Avogadro

1.2.0

Avogadro Chemistry(Darmowa)

Ocena użytkownika8

Reklama

Intuicyjny konstruktor cząsteczek

Niezależnie od tego, czy jesteś inżynierem chemikiem, studentem, nauczycielem, czy tylko entuzjastą chemii, wizualizacja atomów, cząsteczek i związków chemicznych może być bardzo trudna. Staje się to jeszcze bardziej frustrujące, gdy trzeba to zilustrować innym ludziom. Na szczęście istnieją aplikacje, które mogą wizualizować te elementy dla Ciebie. Avogadro to jedna z takich aplikacji. Avogadro to darmowy i otwarty edytor molekuł, w którym użytkownicy mogą wprowadzać związki chemiczne i pierwiastki i tworzyć dla nich obraz.

wymagania systemowe

Avogadro jest dostępny dla trzech głównych systemów operacyjnych; Windows, Mac i Linux. Nie ma minimalnych zalecanych specyfikacji dla Avogadro, więc nie powinno być problemu podczas próby uruchomienia go niezależnie od używanego systemu operacyjnego. Oczywiście użycie zaawansowanego sprzętu i systemu operacyjnego pomogłoby mu działać płynniej.

Reklama

Berło

Avogadro ma prosty interfejs, który składa się tylko z paska narzędzi, okna podglądu i panelu opcji. Pasek narzędzi zawiera narzędzia do edycji potrzebne do tworzenia grafiki 3D cząsteczek. Dodatkowe opcje dla każdego narzędzia zostaną wyświetlone w panelu opcji po lewej stronie okna aplikacji. Na koniec grafikę 3D można wyświetlić w oknie podglądu naprzeciwko panelu opcji.

Narzędzia do edycji

Narzędzia do edycji Avogadro są bardzo intuicyjne i łatwe w użyciu. Istnieje dziewięć głównych narzędzi do tworzenia modeli cząsteczek 3D: Rysuj, Nawiguj, Manipuluj wiązaniem, Manipuluj, Zaznaczaj, Automatycznie obracaj, Automatycznie optymalizuj, Mierz i Wyrównaj. Narzędzie do rysowania służy do rysowania i dostosowywania cząsteczek w modelu 3D, podczas gdy narzędzie do nawigacji pozwala użytkownikom przeglądać model poprzez przesuwanie, obracanie i skalowanie w oknie. Narzędzie do manipulacji wiązaniem umożliwia użytkownikom dostosowanie wiązań i kątów między cząsteczkami, natomiast narzędzie do manipulacji dostosowuje same cząsteczki. Ponadto można użyć Narzędzia wyboru do wybrania określonych części modelu. Auto-obracanie i Auto-optymalizacja pozwalają użytkownikom ustawić model na obracanie w sposób ciągły i odpowiednio zoptymalizować geometrię molekularną. Na koniec narzędzie do wyrównywania pozycjonuje cząsteczkę zgodnie z określoną osią, podczas gdy narzędzie do pomiaru mierzy długości wiązań i inne wymiary.

Elastyczność

Jako oprogramowanie typu open source kod źródłowy Avogadro jest całkowicie dostępny online, który może być modyfikowany i edytowany przez zainteresowanych autorów. Avogadro można również ulepszyć, dodając rozszerzenia i wtyczki. Aplikacja może również obsługiwać duży wybór formatów plików, w tym CML, XYZ, SDF, Mol2 i inne.

Dla chemików i Wannabes

Możliwość wizualizacji cząsteczek ma wiele zastosowań dla każdego w branży chemicznej. Mając to na uwadze, Avogadro jest koniecznością dla osób zainteresowanych chemią. Pomoże to zarówno uczniom, jak i nauczycielom poprawić umiejętności uczenia się, a także profesjonalistom, którzy potrzebują tylko trójwymiarowego modelu pomocy wizualnej dla cząsteczek. Niezależnie od tego, czy są to elementy, proste związki czy złożone wiązania, Avogadro z pewnością jest w stanie renderować modele 3D dla Ciebie.

Reklama

Techniczne

Tytuł:
Avogadro, 1.2.0 dla Mac
Wymagania:
  • Mac OS X
Język:
English
Licencja:
Darmowa
Dodano datę:
Tuesday, March 3rd 2020
Autor
Avogadro Chemistry

https://avogadro.cc/

SHA-1:
4fc7d40644d32d507919bb869079ffbe6e8142dc

Avogadro

1.2.0

Avogadro Chemistry(Darmowa)

Ocena użytkownika8

Lista zmian

Nie mamy jeszcze żadnych informacji o dzienniku zmian wersji 1.2.0 Avogadro. Czasami wydawcy poświęcają trochę czasu na udostępnienie tych informacji, więc sprawdź ponownie za kilka dni, aby sprawdzić, czy zostały zaktualizowane.

Czy możesz pomóc

Jeśli masz jakiś dziennik zmian, podziel się z nami! Chcemy poznać Twoją opinię! Napisz doStrona kontaktowai daj nam znać.

Przeglądaj aplikacje

Reklama

Reklama