Monitory urządzeń przemysłowych z LabVIEW
LabVIEW to oprogramowanie do testowania, pomiaru i kontroli klasy korporacyjnej zaprojektowane specjalnie dla sprzętu, oprogramowania, sieci i systemów operacyjnych. Może być używany w wielu różnych środowiskach, takich jak badania, elektronika, telekomunikacja, półprzewodniki i sprzęt medyczny. Może działać w systemach Windows, Linux lub Mac OS X. Może pełnić różne funkcje, takie jak wykrywanie usterek w urządzeniach, analiza protokołów komunikacyjnych, sterowanie programami i zarządzanie bazą danych. Jest to jedno z pierwszych rozwiązań open source do monitorowania urządzeń.
Główną zaletą korzystania z LabVIEW jest możliwość obsługi różnych potrzeb różnych użytkowników. Ponieważ LabVIEW posiada wiele unikalnych funkcji, stał się popularnym wyborem dla integratorów systemów poszukujących ekonomicznej platformy do wszelkiego rodzaju zastosowań laboratoryjnych. W rezultacie LabVIEW szybko zyskał popularność nie tylko wśród użytkowników sprzętu laboratoryjnego, ale także wśród osób poszukujących rozwiązań programowych dla automatyki przemysłowej, systemów rozproszonych i innych rodzajów systemów. Korzystając z udogodnień i narzędzi, które są dostarczane z LabVIEW, specjaliści sieciowi i inny personel w dziedzinie automatyki przemysłowej, elektroniki, telekomunikacji i rozwoju oprogramowania mogą łatwo zbierać dane, konfigurować elementy sterujące i przeprowadzać różne eksperymenty.
Jedną z największych zalet korzystania z platformy opartej na LabVIEW jest jej zdolność do zapewnienia wysokiej wydajności na wielu różnych platformach sprzętowych. Na przykład może być używany do uruchomienia symulacji na komputerze stacjonarnym lub może łączyć się z siecią IP w celu uzyskania w pełni wirtualnego środowiska laboratoryjnego. Łatwość instalacji umożliwia praktycznie każdemu korzystanie z systemu komputerowego opartego na Labview. Oprogramowanie obsługuje zarówno tekstową, jak i graficzną wizualizację danych, co pozwala użytkownikom badać tysiące urządzeń jednocześnie z wysokim stopniem szczegółowości i dokładności.