Reklama

DAEMON Tools Lite dla Windows

11.1.0

Disc Soft Ltd.(Darmowa)

Ocena użytkownika9

Reklama

Kreator obrazu ISO i nagrywarka

Daemon Tools Lite to bezpłatne narzędzie do nagrywania, które umożliwia tworzenie i nagrywanie obrazów oraz dodawanie wirtualnych napędów DVD do systemu. Działają one tak samo, jak fizyczne dyski DVD, bez potrzeby używania dysków. Zamiast tego przechowuj zawartość na dysku twardym i uzyskuj do niej łatwy dostęp.

Najlepsze narzędzie do nagrywania

Daemon Tools Lite jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do nagrywania i nie bez powodu. Jego układ ma wiele zalet w stosunku do rodzeństwa. Po pierwsze, jest on w pełni kompatybilny i pozwala na elastyczność nagrywania, ponieważ nie wykorzystuje zastrzeżonego formatu pojemnika. W ten sposób montuje większość rodzajów obrazów dysków, tworząc formaty ISO, MDS, MDF i MDX z płyt Blu-ray, CD i DVD. Możesz nawet nagrać pliki ISO na USB.

Co więcej, Daemon kompresuje twoje obrazy w celu zaoszczędzenia miejsca. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, umożliwia także ochronę plików hasłem. Wreszcie jest bezpłatny do użytku osobistego, emulując obrazy dysków na dysk wirtualny. Możesz go uruchomić na większości wersji systemu Windows, od Vista do Windows 8.

Reklama

Dostęp do programu jest prosty - wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć lewym przyciskiem myszy emulowany plik dysku lub kliknąć obraz prawym przyciskiem myszy, aby go zamontować. Program posiada architekturę wtyczek. Zapewnia również opcję dołączania dodatków. Najbardziej znane dodatki to takie, które pozwalają tworzyć pliki .iso, a drugie, które pomagają w obsłudze chronionych przed kopiowaniem płyt Securom .

Zastosowania i kluczowe funkcje

Głównym zastosowaniem Daemon Tools Lite jest tworzenie kopii zapasowych dysków fizycznych dowolnego typu w plikach obrazów dysków lub dyskach wirtualnych bezpośrednio na dysku twardym. Działa na dyskach CD, DVD, HD DVD i Blu-ray . Co więcej, możesz obsługiwać zdjęcia utworzone za pomocą innych programów do nagrywania.

Program obsługuje również różne typy obrazów. Konwerter obrazów CD / DVD umożliwia przeniesienie wszystkich plików w jednym formacie do katalogu obrazów.

Możesz emulować do czterech wirtualnych napędów na komputerze jednocześnie, używając wersji komercyjnej. Następnie dyski pojawiają się w systemie operacyjnym w taki sam sposób, jak dyski fizyczne. Następnie musisz tylko wybrać dysk i obrazy, które chcesz zamontować. Wejdź do mojego komputera i zacznij działać.

Inną przydatną funkcją jest możliwość tworzenia plików obrazów .mds i .iso z oryginalnych dysków fizycznych. Montowanie i odmontowywanie obrazu odbywa się w ramach jednego interfejsu wiersza poleceń.

Wyraźny i prosty interfejs użytkownika

Daemon Tools Lite ma zrozumiały, prosty interfejs użytkownika, ale z wydajnym układem ułatwiającym obsługę.

Są w nim dwa główne okna: większe wyświetla Katalog obrazów, a wąskie poniżej pokazuje dodane dyski, przede wszystkim pierwszy podłączony dysk wirtualny. Możesz dodać obrazy do katalogu, przeglądając i klikając przycisk „Zamontuj”, gdy znajdziesz żądany plik.

W wersji Daemon Tools Lite znajdziesz dwa główne typy napędów wirtualnych. Urządzenia wirtualne DT służą do zapewnienia niezbędnych możliwości emulacji, podczas gdy urządzenia wirtualne SCSI robią to samo z dyskami z blokadami bezpieczeństwa i innymi specjalistycznymi podpisami. Dla większości użytkowników ten pierwszy będzie więcej niż wystarczający.

Wszystkie elementy sterujące tego oprogramowania znajdują się na pasku narzędzi między górnym i dolnym oknem. Główną pokazaną opcją jest pakiet kontrolny Dodaj obraz, który umożliwia montowanie i odmontowywanie obrazów, dodawanie urządzeń wirtualnych, usuwanie istniejących i tworzenie obrazów dysków.

Ponadto możesz użyć narzędzia Preferencje, aby skonfigurować oprogramowanie według własnych upodobań. Zmienia klawisze skrótu, potwierdzenia i inne podobne operacje.

Te funkcje sprawiają, że Daemon Lite jest łatwy w użyciu nawet dla niezbyt zaawansowanych technologicznie . Co więcej, ponieważ jest tak lekki i mało wymagający, narzędzie doskonale nadaje się do laptopów, zwłaszcza tych pozbawionych napędów optycznych niezbędnych do nagrywania dysków.

Błędy i alternatywy

Pierwszym ograniczeniem DT jest to, że nie będzie tam montować wszystkich typów obrazów - w szczególności Magic ISO, Power ISO, Ultra ISO i Easy Media Creator. Ten problem nie jest jednak ogromny, ponieważ większość takich plików istnieje również w kompatybilnym formacie .iso.

Ponadto, chociaż narzędzie jest bezpłatne do użytku osobistego, użytkownicy komercyjni muszą za niego zapłacić. Wersja pro oferuje więcej opcji - większą liczbę emulowanych dysków, mocniejszą kompresję i tworzenie obrazów oraz graficzny interfejs użytkownika pozbawiony DT Lite.

Kolejnym, ważniejszym problemem, jest kontrowersja z 2012 r., Kiedy DT zawarł w pakiecie inną usługę. Dodatek o nazwie Mountspace zbierał statystyki użytkowania i rejestrował je. Tymczasem kontrowersje zostały wyjaśnione, ale polityka prywatności jest nadal słaba, co odciągnęło wielu użytkowników od narzędzia.

Jeśli nadal chcesz korzystać z Daemon Tools lub nadal z niego korzystać, możesz zrobić kilka rzeczy, aby zapobiec gromadzeniu danych przez Mountspace. Użyj wersji wcześniejszej niż 2012 lub kliknij „Nie zezwalaj Mountspace na używanie moich statystyk” podczas instalacji.

Alternatywnie możesz wybrać inne oprogramowanie do nagrywania. Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows 10, możesz korzystać ze zintegrowanego narzędzia tego systemu operacyjnego do montowania plików .iso i .vhd zamiast instalowania oprogramowania innych firm.

Kolejną najlepszą opcją jest alternatywa typu open source w postaci WinCDEmu, która współpracuje z kilkoma formatami plików i umożliwia jednoczesne uruchamianie nieograniczonej liczby dysków wirtualnych.

Virtual CloneDrive to także opcja, która obsługuje do 15 dysków wirtualnych jednocześnie.

Wydajna, atrakcyjna opcja

DT jest prosty w obsłudze , ma piękny interfejs i robi to, co obiecuje. Mimo problemów, z którymi się borykał, nadal jest to jedna z najbardziej niezawodnych, kochanych usług. Co więcej, jego elastyczność i przystępność cenowa sprawiają, że działa prawie dla każdego. Będzie to jednak wymagało cierpliwości tu i tam, szczególnie w przypadku częstych aktualizacji.

Reklama

Techniczne

Tytuł:
DAEMON Tools Lite, 11.1.0 dla Windows
Wymagania:
 • Windows 8,
 • Windows 10,
 • Windows 8.1,
 • Windows 7,
 • Windows 11,
 • Windows Vista,
 • Windows XP
Język:
Polish
Dostępne języki:
 • Polish,
 • English,
 • German,
 • Spanish,
 • French,
 • Italian,
 • Japanese,
 • Korean,
 • Dutch,
 • Portuguese,
 • Russian,
 • Chinese
Licencja:
Darmowa
Dodano datę:
Friday, October 21st 2022
Autor
Disc Soft Ltd.

DAEMON Tools Lite dla PC

11.1.0

Disc Soft Ltd.(Darmowa)

Ocena użytkownika9

Lista zmian

Nie mamy jeszcze żadnych informacji o dzienniku zmian wersji 11.1.0 DAEMON Tools Lite. Czasami wydawcy poświęcają trochę czasu na udostępnienie tych informacji, więc sprawdź ponownie za kilka dni, aby sprawdzić, czy zostały zaktualizowane.

Czy możesz pomóc

Jeśli masz jakiś dziennik zmian, podziel się z nami! Chcemy poznać Twoją opinię! Napisz doStrona kontaktowai daj nam znać.

Przeglądaj aplikacje

Powiązane oprogramowanie

Reklama