Reklama

Mozilla Firefox for Mac

89.0

Mozilla Organization(Darmowa)

Ocena użytkownika8

Reklama

Mozilla Firefox to szybka, lekka i uporządkowana przeglądarka internetowa typu open source. Podczas publicznej premiery w 2004 roku Mozilla Firefox była pierwszą przeglądarką, która podważyła dominację Microsoft Internet Explorer. Od tego czasu Mozilla Firefox konsekwentnie pojawia się w 3 najpopularniejszych przeglądarkach na całym świecie. Chociaż udział przeglądarki w rynku jest niższy w przypadku systemu OS X, nadal jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek dostępnych na platformie Mac. Kluczowe funkcje, które sprawiły, że Mozilla Firefox jest tak popularna, to prosty i skuteczny interfejs użytkownika, szybkość przeglądarki i silne możliwości bezpieczeństwa. Przeglądarka jest szczególnie popularna wśród programistów dzięki rozwojowi oprogramowania typu open source i aktywnej społeczności zaawansowanych użytkowników.

Łatwiejsze przeglądanie

Mozilla włożyła wiele zasobów w stworzenie prostego, ale skutecznego interfejsu użytkownika, którego celem jest przyspieszenie i ułatwienie przeglądania. Stworzyli strukturę zakładek przyjętą przez większość innych przeglądarek. W ostatnich latach Mozilla koncentrowała się również na maksymalizacji obszaru przeglądania poprzez uproszczenie kontroli paska narzędzi do przycisku Mozilla Firefox (który zawiera ustawienia i opcje) oraz przycisków Wstecz / Dalej. Pole adresu URL zawiera bezpośrednie wyszukiwanie w Google, a także funkcję automatycznego przewidywania / historii o nazwie Awesome Bar. Po prawej stronie pola adresu URL znajdują się przyciski zakładek, historii i odświeżania. Po prawej stronie pola adresu URL znajduje się pole wyszukiwania, które pozwala dostosować opcje wyszukiwarki. Poza tym przycisk widoku kontroluje to, co widzisz pod adresem URL. Oprócz tego masz historię pobierania i przyciski główne.

Reklama

Prędkość

Mozilla Firefox oferuje imponujące prędkości ładowania strony dzięki doskonałemu silnikowi JavaScript JagerMonkey. Szybkość uruchamiania i renderowanie grafiki należą również do najszybszych na rynku. Mozilla Firefox zarządza złożoną zawartością wideo i treści internetowych przy użyciu opartych na warstwach systemów graficznych Direct2D i Driect3D. Ochrona przed awarią zapewnia, że tylko wtyczka powodująca problem przestanie działać, a nie reszta przeglądanej zawartości. Ponowne załadowanie strony powoduje ponowne uruchomienie wszystkich wtyczek, których dotyczy problem. System zakładek i Awesome Bar zostały usprawnione, aby bardzo szybko uruchamiać / uzyskiwać wyniki. Jedną z krytyki Mozilla Firefox dla komputerów Mac jest to, że filmy flash odtwarzane w przeglądarce mogą tymczasowo zużywać 100% procesora, powodując chwilowe zawieszenie się komputera Mac.

Bezpieczeństwo

Mozilla Firefox była pierwszą przeglądarką, która wprowadziła funkcję prywatnego przeglądania, która umożliwia anonimowe i bezpieczne korzystanie z Internetu. Historia, wyszukiwania, hasła, pliki do pobrania, pliki cookie i treści z pamięci podręcznej są usuwane po wyłączeniu. Minimalizowanie szans innego użytkownika na kradzież tożsamości lub znalezienie poufnych informacji. Bezpieczeństwo treści, technologia antyphishingowa oraz integracja oprogramowania antywirusowego / antymalware zapewniają, że przeglądanie jest tak bezpieczne, jak to możliwe.

Personalizacja i rozwój

Jedną z najlepszych funkcji interfejsu użytkownika Mozilla Firefox jest dostosowywanie. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy pasek narzędzi nawigacyjnych, aby dostosować poszczególne komponenty, lub po prostu przeciągnij i upuść elementy, które chcesz przenieść. Wbudowany Menedżer dodatków Mozilla Firefox pozwala odkrywać i instalować dodatki w przeglądarce, a także przeglądać oceny, rekomendacje i opisy. Tysiące konfigurowalnych motywów pozwala dostosować wygląd i działanie przeglądarki. Autorzy i programiści witryn mogą tworzyć zaawansowane treści i aplikacje za pomocą platformy open source Mozilla i ulepszonego interfejsu API.

Reklama

Techniczne

Tytuł:
Mozilla Firefox for Mac, 89.0 dla Mac
Wymagania:
  • Mac OS X
Język:
Polish
Dostępne języki:
  • Polish,
  • English,
  • German,
  • Spanish,
  • French,
  • Italian,
  • Japanese,
  • Chinese
Licencja:
Darmowa
Dodano datę:
Friday, June 28th 2019
Autor
Mozilla Organization

https://www.mozilla.org

SHA-1:
78ee4e43435a99519e89ac6749d839e248f8a238
Filename:
Firefox_89.0.dmg

Mozilla Firefox for Mac

89.0

Mozilla Organization(Darmowa)

Ocena użytkownika8

Lista zmian

Nie mamy jeszcze żadnych informacji o dzienniku zmian wersji 89.0 Mozilla Firefox for Mac. Czasami wydawcy poświęcają trochę czasu na udostępnienie tych informacji, więc sprawdź ponownie za kilka dni, aby sprawdzić, czy zostały zaktualizowane.

Czy możesz pomóc

Jeśli masz jakiś dziennik zmian, podziel się z nami! Chcemy poznać Twoją opinię! Napisz doStrona kontaktowai daj nam znać.

Przeglądaj aplikacje

Powiązane oprogramowanie

Reklama