Reklama

Android SDK dla Windows

33.0.3

Google

Ocena użytkownika9

Darmowy i szybki downloader (więcej informacji)

Reklama

Platforma programistyczna dla systemu Android

Zestaw Android SDK wykonuje wszystkie zadania potrzebne do tworzenia aplikacji dla wszystkich wersji Androida. Ten program jest niezbędnym narzędziem dla każdego programisty, który chce płynnie uruchamiać aplikacje dla najnowszych systemów. Używa Java do programowania i opiera się na zintegrowanym środowisku programistycznym , Android Studio do tworzenia aplikacji i ich testowania. Ten system działa tylko w aplikacjach na Androida i można go uruchomić w Studio.

Usprawnienie tworzenia oprogramowania

Ten darmowy zestaw Android SDK nigdy się nie zestarzeje i nigdy nie będzie kosztował pieniędzy. Ponieważ jest to oficjalne oprogramowanie do tworzenia aplikacji na Androida zarządzane przez Google, każdy ze składników jest regularnie aktualizowany. Jest to jedna z najlepszych aplikacji zaprojektowanych głównie dla systemu Android.

Software Development Kit , czyli SDK, integruje obszerną bibliotekę , debugger i emulator. Najważniejszymi komponentami są dostępne narzędzia platformy i narzędzia do budowania.

Reklama

Jest to duże obciążenie na normalnych komputerach, co nie czyni go lekkim programem rozwojowym, ale jest dość potężny. Ponadto pojawia się na stromej krzywej uczenia się. System jest złożony, a interfejs jest złożony. Jednak każdy oddany programista Androida powinien nauczyć się z niego korzystać.

Jak korzystać z narzędzi SDK?

Zestaw Android SDK można zainstalować razem z Android Studio , ale można go również używać osobno. Podczas pobierania programu należy rozpakować wszystkie pliki do osobnego folderu. Nie martw się także o wersję, ponieważ jest ona ciągle odnawiana.

Po pobraniu i rozpakowaniu pakietu SDK przejdź do otwarcia pliku EXE i postępuj zgodnie z instrukcjami. Innym sposobem uzyskania zestawu do programowania jest pobranie Android Studio. Google zaleca ten proces, ponieważ jest ładowany i zintegrowany ze Studio.

Do pracy z programem potrzebny jest JDK (Java Development Kit), a Studio jest również dostarczane z tym pakietem. Ponadto w zestawie SDK znajduje się menedżer w obszarze Narzędzia. Tutaj możesz zobaczyć, jakiej platformy potrzebujesz, aby opracować aplikację i pobrać ją.

Platforma, kompilacja i narzędzia

Należy je pobrać po zainstalowaniu zestawu SDK, ale są one najważniejsze w tym procesie. Narzędzia SDK to te, które pozwalają zbudować pakiet APK lub zmienić aplikację Java w coś użytecznego na systemach z Androidem.

Te narzędzia obejmują proces debugowania programu, obrazowania i kompilacji. Zapewnia także możliwość korzystania z Monitora urządzeń z Androidem, aby obserwować, na jakim urządzeniu pracuje urządzenie. Ta funkcja sprawia, że tworzenie aplikacji jest znacznie usprawnione, ponieważ możesz zobaczyć i zrozumieć, co wszystko zrobi.

Procesy kompilacji są znacznie bardziej przydatne do faktycznego tworzenia oprogramowania. Obszar ten zawiera wiele niezbędnych narzędzi, takich jak zipalign i apksigner . Są to niezwykle ważne przy tworzeniu dzieła gotowego do pobrania. Zapewniają płynne działanie programu.

Wreszcie, narzędzia platformy mają na celu utrzymanie właściwej wersji systemu . Te pliki do pobrania SDK pojawiają się regularnie, zapewniając, że masz to, czego potrzebujesz. Poza tym większość systemów działa wstecz na dowolnym innym systemie operacyjnym, więc nie musisz się martwić o rozwój dla starszego operatora.

Należy pamiętać, że nieto automatyczne aktualizacje . Korzystając z pakietu Software Development Kit, wypatruj nowej wersji.

Przed kompilacją upewnij się, że akceptujesz wszystkie licencje SDK. Jeśli tego nie zrobisz, nie możesz zainstalować następującego błędu zestawu SDK.

Debugowanie

ADB, inaczej znany jako Android Debug Bridge , jest jednym z najważniejszych aspektów rozwoju aplikacji. Umożliwia systemowi dostęp do dowolnego urządzenia z systemem Android. Można go używać do narzędzi powłoki, takich jak logcat lub do instalowania aplikacji.

Mimo że jest to osobna funkcja, należy do aplikacji platformy. Chociaż wykonuje większość pracy za pośrednictwem emulatora , różnią się one od siebie. Ten system to proces, który pozwala na użycie emulatora przez SDK.

Urządzenie można podłączyć przez Wi-Fi lub port USB . Tam ADB pozwala użytkownikowi zainstalować aplikację na emulatorze. Pozwala także kopiować i edytować plik z dowolnego systemu, do którego jesteś podłączony.

Dla programistów jedną z kluczowych funkcji jest to, że umożliwia kontrolerowi robienie filmów i zrzutów ekranu z uruchomionego programu. Zapisuje również profile i pliki do późniejszego przejrzenia w wersjach innych niż Android SDK 7.1 .

Inne zastosowania

Kolejną kluczową funkcją jest emulator Androida . Działa niezależnie od Debug Bridge, ponieważ umożliwia programistom testowanie aplikacji bezpośrednio na komputerze. System sprawia, że wszystko, co opracowano za pomocą zestawu Android SDK, działa na komputerach.

Ten wirtualny menedżer pozwala również wybrać rozmiar ekranu i typ urządzenia dla aplikacji. Interfejsy API lub interfejs programowania aplikacji to kolejna ważna funkcja zestawu SDK. Zawiera wszystkie niezbędne informacje do komunikacji w każdej budowanej aplikacji.

Alternatywy dla Androida SDK

Ponieważ SDK jest nieodwracalnie powiązany z Android Studio, ważne jest, aby spojrzeć na konkurencję jako całość. Eclipse przez długi czas było najlepszym IDE (zintegrowane środowisko programistyczne). Jednak AS ma funkcje, których nie ma.

Będąc nowszym programem, część SDK Studio jest lepsza niż Eclipse. Poprawiła zdolność debugowania. Ponadto znacznie poprawiono jego szybkość, skracając czas pakowania produktu końcowego o całe dwie minuty.

Flutter , który również został zbudowany przez Google, ma pewne zalety jako SDK. Pozwala to kontrolerowi na dokonywanie zmian bezpośrednio w emulatorze, bez konieczności przebudowywania programu. Różni się także od zestawu SDK systemu Android, ponieważ umożliwia budowanie na różnych platformach , umożliwiając budowę systemu iOS w tym samym kodzie źródłowym.

Ogólnie rzecz biorąc, aplikacje wbudowane w oprogramowanie wieloplatformowe nie są tak dobre jak programy rodzime, ale Flutterowi udało się uniknąć tej kuli. Używa Dart zamiast Java jako języka programowania, co pozwala mu komunikować się z modułami natywnymi.

Flutterowi brakuje części IDE, które ma natywny zestaw SDK. Podsumowując, oba są bardzo różne i trudno jest wyciągnąć wnioski. To naprawdę zależy od potrzeb, ponieważ SDK ma wiele zalet jako natywny programista Java, jak pokazano w artykule.

Potrzeby każdego dewelopera zostały spełnione

Google nie jest obcy zaspokojeniu potrzeb programisty, a Android SDK pochodzi bezpośrednio z tego pragnienia. Obecnie jest to najczęściej używane oprogramowanie programistyczne, wykorzystujące ciągłe aktualizacje i poprawki, aby utrzymać je na najwyższym poziomie podczas opracowywania następnego fuksji.

Większość ostatnich aktualizacji ma na celu usprawnienie programu. Kodowanie zostało znacznie ułatwione dzięki zastosowaniu wydajniejszych linii poleceń. Również śledzenie zmian było znacznie łatwiejsze dzięki APK Analyzer.

Reklama

Techniczne

Tytuł:
Android SDK, 33.0.3 dla Windows
Wymagania:
  • Windows 7,
  • Windows 10,
  • Windows 8.1,
  • Windows 8
Język:
English
Dostępne języki:
  • English,
  • Japanese
Licencja:
Darmowa
Dodano datę:
Friday, September 9th 2022
Autor
Google

https://policies.google.com/privacy

Android SDK dla PC

33.0.3

Google

Ocena użytkownika9

Darmowy i szybki downloader (więcej informacji)

Lista zmian

Nie mamy jeszcze żadnych informacji o dzienniku zmian wersji 33.0.3 Android SDK. Czasami wydawcy poświęcają trochę czasu na udostępnienie tych informacji, więc sprawdź ponownie za kilka dni, aby sprawdzić, czy zostały zaktualizowane.

Czy możesz pomóc

Jeśli masz jakiś dziennik zmian, podziel się z nami! Chcemy poznać Twoją opinię! Napisz doStrona kontaktowai daj nam znać.

Przeglądaj aplikacje

Powiązane oprogramowanie

Reklama