Reklama

DebugView dla Windows

4.90

Sysinternals(Darmowa)

Ocena użytkownika8

Nowość w wersji 3

Jeśli masz do czynienia z jakimkolwiek rodzajem sieci komputerowej w pracy lub w szkole, prawdopodobnie spotkałeś się z DebugView. Jeśli nie wiesz, czym jest DebugView, jest to potężne narzędzie firmy Microsoft, które służy do zbierania danych monitorowania sieci. Aby wyjaśnić to narzędzie, musisz zrozumieć, jak działa typowy komputer z systemem Windows. Kiedy uruchamiasz swój komputer, w rzeczywistości uruchamiasz system operacyjny w tak zwanym trybie „wywłaszczania”. Oznacza to, że system Windows z wyprzedzeniem uruchomi szereg różnych programów skonfigurowanych dla komputera, dzięki czemu jeśli coś pójdzie nie tak, możesz szybko i łatwo przywrócić działanie. Na potrzeby tego artykułu przyjrzymy się głównemu celowi DebugView i temu, jak może pomóc administratorom sieci, takim jak Ty.

Po uruchomieniu komputera uruchomi się DebugView, zaczynając od szeregu różnych programów, które komputer mógł skonfigurować do wykonywania różnych zadań. Zaczynając od pierwszej maszyny, zobaczymy, że uruchamia prostą aplikację, która pozwala połączyć się z określonym adresem IP za pośrednictwem dowolnej sieci, z którą możesz być połączony. Jednak, gdy łączysz się z tym adresem IP, uruchamiane są kolejne procesy i ostatecznie zaczniesz otrzymywać dane wyjściowe debugowania z jednego lub więcej z tych procesów. Może się wydawać, że to wszystko robi prosta aplikacja, ale jeśli przestaniesz o tym myśleć, ten program jest w rzeczywistości jednym z najbardziej złożonych programów debugowanych przez widok debugowania.

Jak można sobie wyobrazić, widoki debugowania zapewniają administratorom ogromną ilość szczegółowych informacji o sposobie uruchamiania i działania programów, wymienianym ruchu sieciowym i nie tylko. Jednak tego rodzaju szczegółowe informacje nie są zwykle dostępne bez pomocy specjalistycznego sprzętu, takiego jak monitor debugowania. Ale, jak już zapewne wiesz, jest już wiele tego typu rzeczy, co sprawia, że korzystanie z wyników debugowania jest nieco trudniejsze. Na szczęście twórcy debugview zdali sobie sprawę z tego problemu i zintegrowali niektóre własne funkcje z tym niesamowitym oprogramowaniem. Dzięki tym nowszym funkcjom ten program przeszedł naprawdę długą drogę.

Reklama

Reklama

Techniczne

Tytuł:
DebugView, 4.90 dla Windows
Wymagania:
  • Windows NT,
  • Windows XP,
  • Windows 2000,
  • Windows Vista,
  • Windows 2003
Język:
Angielski
Licencja:
Darmowa
Dodano datę:
Monday, April 15th 2024
Autor
Sysinternals
SHA-1:
dbb7e7fea094849a2b570428d2f7738f87b6854c
Filename:
DebugView_V4.90.zip

DebugView dla PC

4.90

Sysinternals(Darmowa)

Ocena użytkownika8

Lista zmian

Nie mamy jeszcze żadnych informacji o dzienniku zmian wersji 4.90 DebugView. Czasami wydawcy poświęcają trochę czasu na udostępnienie tych informacji, więc sprawdź ponownie za kilka dni, aby sprawdzić, czy zostały zaktualizowane.

Czy możesz pomóc

Jeśli masz jakiś dziennik zmian, podziel się z nami! Chcemy poznać Twoją opinię! Napisz doStrona kontaktowai daj nam znać.

Przeglądaj aplikacje

Reklama