Jak korzystać z Total Network Monitor?
Total Network Monitor 1.1 to darmowy program opracowany przez Softinventive Lab dla systemu operacyjnego Windows. Program działa na założeniu zapewnienia interfejsu między systemem Windows a różnymi urządzeniami i urządzeniami sieciowymi w celu ich monitorowania. Podczas instalacji program automatycznie dodaje usługę Windows, która jest zaprogramowana do ciągłego działania w tle, bez interwencji użytkownika. Okazało się, że ręczne zatrzymanie usługi powoduje awarię programu, nawet jeśli został prawidłowo uruchomiony. Dlatego zaleca się uruchomienie usługi za pomocą „Menedżera zadań”, który jest dostarczany z systemem Windows.
Używanie tego produktu do monitorowania różnych składników systemu Windows okazało się dość skuteczne, ponieważ wyświetla wszystkie informacje wymagane przez administratora w celu wyśledzenia przyczyny każdego konkretnego problemu. Umożliwia także administratorom skonfigurowanie kilku wirtualnych kart sieciowych i przetestowanie ich wszystkich na „Komputerze demonstracyjnym”. Poza tym administratorzy mogą przeglądać informacje o kartach fizycznych, takie jak porty i pojemność dysku. Mogą również przeglądać dzienniki systemu Windows, takie jak dzienniki zdarzeń systemu Windows, zdarzenia monitora sieci lub komunikaty jądra, aby śledzić i rozwiązywać problematyczne problemy. Użytkownicy, którzy mają problemy z siecią, mogą pobrać najnowszą wersję Total Network Monitor, aby rozwiązać problemy z ich systemami.
Ogólnie rzecz biorąc, Total Network Monitor to bezpłatne narzędzie do rozwiązywania problemów z różnymi sieciami i komputerami działającymi w systemie operacyjnym Windows. Wyświetla wszystkie dane zebrane w swojej bazie danych, w tym szczegółowy raport o każdym znalezionym błędzie. Użytkownicy mogą zapisać swój system plików na dysku twardym, aby przechowywać dane. Można również wydrukować szczegółowy raport każdego znalezionego problemu wraz z drzewem plików, które zawiera listę wszystkich zatrzymanych procesów. Użytkownik może ustawić maksymalny dozwolony czas przed ponownym uruchomieniem aplikacji, aby w przypadku ponownego wystąpienia problemu po tym czasie mógł łatwo ponownie uruchomić proces.