Podstawy pisania w Transkrypcji!
Transkrybuj! to świetny program dla każdego, kto uwielbia transkrybować muzykę z domowych nagrań. Chociaż transkrybuj! znacznie ułatwia, nadal jest to dość ciężka praca; jeśli nigdy nie przekraczałeś możliwości transkrypcji muzyki z nagrań domowych, dobrym pomysłem może być rozpoczęcie od bardziej konwencjonalnych metod – wykorzystanie całkowicie normalnego oprogramowania muzycznego do pierwszych transkrypcji.
Podczas pisania muzyki ważne jest znalezienie odpowiedniej równowagi między szybkością a wysokością dźwięku, co łatwiej powiedzieć niż zrobić. Podczas pisania muzyki za pomocą metody szybkiego przełączania klawiszy, wynikiem będzie często nieczytelny bałagan liter i symboli, które nic razem nie znaczą. Jednakże, jeśli jesteś przyzwyczajony do pisania metodą klawisza, technika klawisza pozwala na bardzo szybkie pisanie, a także powoduje oddzielenie słów, które mogą nie być od razu oczywiste gołym okiem (a niektóre klawisze mogą nie wydawać się całkiem odpowiednie do naciśnięcia w zależności od tego, co próbujesz transkrybować). Najlepszym sposobem na przećwiczenie pisania w ten sposób jest po prostu pisanie tak szybko, jak to możliwe, aby uzyskać pewien rodzaj standaryzacji. Kluczem do umożliwienia standaryzacji jest nauczenie się rozpoznawania pewnych słów podczas ich pisania, i znowu pomaga umieć rozpoznać te słowa, gdy są powtarzane we własnej muzyce. Kiedy już wyrobisz sobie nawyk pisania w ten sposób, możesz naprawdę pracować nad poprawą szybkości pisania, co jest prawdziwym kluczem do zostania skutecznym transkrybującym.
Kiedy zaczniesz pisać w Transkrypcji! upewnij się, że używasz programu lub aplikacji, która udostępnia szereg skrótów klawiszowych. Na przykład, zamiast wpisywać go, co zwykle oznacza przesuwanie palca w górę iw dół, po prostu wpisz c, co wskaże, że chcesz podświetlić (zwiększyć) bieżący klawisz na klawiaturze. W tych samych liniach, zamiast po prostu naciskać klawisz Enter, gdy chcesz powtórzyć znak, wpisz litery w odwrotnej kolejności, aby zobaczyć literę w dół (czyli esc zamiast es).