Reklama

Vim dla Windows

8.2.2825

Bram Moolenaar(Darmowa)

Ocena użytkownika7

Reklama

Vim to zaawansowany edytor tekstu, który wykorzystuje moc uniksowego „edytora” Vi, aczkolwiek z ulepszonym zestawem funkcji. Jest wysoce konfigurowalny i został zaprojektowany, aby umożliwić wydajną edycję tekstu, podobnie jak „Vi”.

Kluczowe funkcje obejmują:

  • Vim oferuje podświetlanie składni dla ponad 200 języków.
  • Edycja-Kompilacja-Poprawka.
  • Podświetlanie meczów.
  • Wysoce konfigurowalny.

Vim jest jednak nie tylko dla programistów; można go skonfigurować do pracy w bardzo prosty sposób zwany Easy Vim lub eVim. Vim nie jest edytorem tekstu, ale może wyświetlać tekst z różnymi formami podświetlania i formatowania. Vim jest doskonałym narzędziem do wszelkiego rodzaju edycji tekstu, od pisania wiadomości e-mail po edytowanie plików konfiguracyjnych.

Reklama

Dzięki Vimowi możesz bardzo skutecznie edytować. Najczęściej używane polecenia to tylko jedno naciśnięcie klawisza. Aby to umożliwić, musisz uruchomić tryb wstawiania, aby wprowadzić tekst i powrócić do trybu normalnego, aby wykonać polecenia. Jest to korzystne, ponieważ możesz trzymać ręce na klawiaturze i pracować bardzo szybko. Krzywa uczenia się nie jest zbyt stroma i jeśli jesteś przyzwyczajony do innych „szczegółowych” edytorów, to Vim może to, czego szukasz. Jeśli jednak naprawdę nie masz czasu na naukę skutecznego sposobu edycji, dostępna jest opcja Easy Vim.

Szukasz wersji Vima na komputery Mac? Pobierz tutaj

Reklama

Techniczne

Tytuł:
Vim, 8.2.2825 dla Windows
Wymagania:
  • Windows 8,
  • Windows Vista,
  • Windows XP,
  • Windows 10,
  • Windows 7
Język:
English
Licencja:
Darmowa
Dodano datę:
Friday, May 18th 2018
Autor
Bram Moolenaar

https://www.vim.org

Vim dla PC

8.2.2825

Bram Moolenaar(Darmowa)

Ocena użytkownika7

Lista zmian

Nie mamy jeszcze żadnych informacji o dzienniku zmian wersji 8.2.2825 Vim. Czasami wydawcy poświęcają trochę czasu na udostępnienie tych informacji, więc sprawdź ponownie za kilka dni, aby sprawdzić, czy zostały zaktualizowane.

Czy możesz pomóc

Jeśli masz jakiś dziennik zmian, podziel się z nami! Chcemy poznać Twoją opinię! Napisz doStrona kontaktowai daj nam znać.

Przeglądaj aplikacje

Powiązane oprogramowanie

Reklama