Reklama

waircut dla Windows

2.0

patcherr

Ocena użytkownika8

Darmowy i szybki downloader (więcej informacji)

Reklama

Darmowe narzędzie do zabezpieczania sieci

Waircut, skrót od „Wireless Air Cut”, to bezpłatne oprogramowanie do audytu sieci, które można pobrać na komputer z systemem Windows. Sprawdza bezpieczeństwo połączenia bezprzewodowego i chroni je przed lukami i cyberatakami. Inspekcja obejmuje sprawdzenie protokołu bezprzewodowego WPS i upewnienie się, że jest aktywny. Ponadto testuje router pod kątem znanych ataków typu brute-force i WPFS. 

Co to jest Waircut?

Opracowany przez Patcherr, Waircut lub Wireless Air Cut to program przeznaczony do sprawdzania bezpieczeństwa sieci bezprzewodowej. Robi to poprzez wyprowadzanie kilku ataków na Twój system w celu zidentyfikowania luk w zabezpieczeniach routerów i możliwych naruszeń bezpieczeństwa. Gdy to zrobisz, oprogramowanie włącza różne protokoły, aby zapewnić ochronę urządzenia i odpowiedniej sieci. 

Jaki jest cel Waircut?

Gdy użytkownicy podłączają router, aby uzyskać dostęp do Internetu, narażają swoje urządzenie na różne naruszenia bezpieczeństwa. Dzieje się tak, ponieważ większość z nas rzadko myśli o ustawieniach routera podczas łączenia się z Wi-Fi. Jednak, aby zagwarantować bezpieczeństwo, musisz upewnić się, że klucze nie są ogólne, a wymagane protokoły są włączone. W tym celu potrzebujesz narzędzia takiego jak Waircut. 

Reklama

Jako narzędzie do audytu sieci sprawdza słabe punkty sieci, identyfikuje sposób jej skonfigurowania i sugeruje różne zmiany aby był bezpieczniejszy. Program ustala, czy router ma zestaw pinów WPS, czy taki, który jest ogólny. Jeśli odpowiedź brzmi to drugie, bezpłatne pobieranie Waircut zaktualizuje go do WPS (chroniona konfiguracja Wi-Fi). 

Oprócz tego identyfikuje również wszelkie możliwe brutalne lub ataki pixie-dust, które mogą narazić router na podatność. Oprogramowanie sugeruje różne zmiany, które można zaakceptować lub odrzucić w zależności od wymagań. Ponadto aplikacja posiada bazę danych pinów WPS, których można używać zamiast standardowych pinów dostępnych w systemie.

Czy Waircut jest łatwy w instalacji i konfiguracji?

Niestety, Waircut < strong>nie ma łatwej konfiguracji. Zamiast tego wymaga zainstalowania innego oprogramowania o nazwie JumpStart przed rozpoczęciem konfiguracji. Poza tym program poprosi o wyłączenie różnych ustawień, aktualizację wartości rejestru i pozbycie się komunikatów o błędach. Dodatkowo możesz napotkać jeszcze kilka przeszkód, zanim cała konfiguracja zostanie ukończona. 

Jednak po zainstalowaniu możesz korzystać z tej aplikacji w ponad 8 językach. Aplikacja posiada również prosty i prosty interfejs z jasno zdefiniowanymi funkcjami i narzędziami. Jeśli jednak wolisz nowoczesny interfejs użytkownika, możesz nie lubić jego interfejsu. Niemniej jednak, jako narzędzie do audytu sieci, zapewnia wszystkie niezbędne funkcje, których możesz potrzebować. 

Czy Waircut oferuje jakieś zaawansowane funkcje?

Jedna z najlepszych rzeczy w pobieraniu Waircut na PC jest to, że zapewnia różne narzędzia, które przydają się, jeśli chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa sieci. Skanuje wszystkie dostępne sieci bezprzewodowe pod kątem różnych protokołów i zapewnia, że protokół WPS jest włączony dla wszystkich. Dzięki temu Twój system pozostanie bezpieczny przed naruszeniami bezpieczeństwa i chroni Twoją prywatność. 

Posiada również bazę danych zgodnych pinów i jest obsługiwany przez algorytm generowania pinów WPS . Z jego pomocą oprogramowanie może chronić sieć przed atakami, nawet jeśli twój system ma tylko ogólne piny zamiast zestawu pinów WPS. Testuje również router pod kątem różnych ataków, aby je skontrolować i zapewnić różne rozwiązania. 

Czy Waircut jest odpowiedni dla początkujących?

Chociaż Waircut jest prosty w użyciu i nie” nie wymaga dużej wiedzy technicznej, początkujący powinni zachować ostrożność podczas korzystania z oprogramowania. Dzieje się tak, ponieważ narzędzie może być dołączone z dodatkowymi aplikacjami, których możesz nie chcieć i narażać system na ataki. Aktualizacja ustawień bezpieczeństwa za jego pomocą może również nie być odpowiednia dla każdego, kto nie jest zaznajomiony z różnymi protokołami bezpieczeństwa. 

Czy są jakieś wady?

Waircut ma kilka problemów o czym powinieneś wiedzieć, jeśli planujesz pobrać to narzędzie. Na początek program ma bardzo skomplikowaną konfigurację, która może zniechęcić użytkowników do dalszego korzystania z niego. Każdy, kto wykracza poza to, może być zmuszony do wyłączenia różnych ustawień administratora, aby z niego korzystać. Jeśli chcesz sprawdzić alternatywy, zapoznaj się z aplikacjami, takimi jak Doradca ds. inwentaryzacji sieci< /a>, Doradca Belarc i Pandora FMS.

Czy powinienem pobrać Waircut?

Jeśli szukasz narzędzia zabezpieczającego, które skanuje sieć bezprzewodową i włącza wymagane protokoły, powinieneś pobrać Waircut. Skrót od Wireless Air Cut, oprogramowanie testuje router pod kątem luk w zabezpieczeniach i aktualizuje ustawienia, aby zapewnić bezpieczeństwo urządzenia przed wszelkimi naruszeniami bezpieczeństwa. Zawiera również bazę danych zestawów pinów , których można używać na routerze. Jedyną wadą aplikacji jest skomplikowana konfiguracja, która może zniechęcić początkujących do korzystania z niej. 

Reklama

Techniczne

Tytuł:
waircut, 2.0 dla Windows
Wymagania:
  • Windows 10
Język:
English
Licencja:
Darmowa
Dodano datę:
Friday, September 30th 2022
Autor
patcherr

https://sourceforge.net/u/patcherr/profile/

waircut dla PC

2.0

patcherr

Ocena użytkownika8

Darmowy i szybki downloader (więcej informacji)

Lista zmian

Nie mamy jeszcze żadnych informacji o dzienniku zmian wersji 2.0 waircut. Czasami wydawcy poświęcają trochę czasu na udostępnienie tych informacji, więc sprawdź ponownie za kilka dni, aby sprawdzić, czy zostały zaktualizowane.

Czy możesz pomóc

Jeśli masz jakiś dziennik zmian, podziel się z nami! Chcemy poznać Twoją opinię! Napisz doStrona kontaktowai daj nam znać.

Przeglądaj aplikacje

Powiązane oprogramowanie

Reklama