Reklama

Bonjour dla Windows

3.0

Apple Inc.(Darmowa)

Ocena użytkownika8

Narzędzie sieciowe bez konfiguracji

Bonjour to protokół komunikacyjny, który umożliwia wykrywanie urządzeń i usług w sieci IP. Jego głównym punktem sprzedaży jest to, że nie wymaga wstępnej konfiguracji, co ułatwia proces znajdowania innych urządzeń dla użytkowników.

Menedżer działający w tle

Bonjour to oprogramowanie, którego nie używasz bezpośrednio, tak jak innych aplikacji na komputerze. Zamiast tego działa cicho w tle.

Twój komputer używa Bonjour do komunikacji przez lokalną sieć danych i wykonywania różnych powtarzalnych zadań o niskim stopniu złożoności. W ten sposób umożliwia na przykład udostępnianie bibliotek multimediów w iTunes.

Reklama

Korzystanie z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows, który nie używa żadnych urządzeń Apple, nie Potrzebuję Bonjour. Jeśli jednak łączysz gadżety z dwóch systemów operacyjnych, okaże się to korzystne.

Na przykład, jeśli używasz Apple TV lub iPhone'a, ale nie masz Maca, możesz zarządzać je z komputera z systemem Windows. Jednak zwykle wymagałoby to dużo konfiguracji sieci – Bonjour to ułatwia.

Ponadto przekonasz się, że niektóre aplikacje innych firm, takie jak Adobe Creative Suite, korzystają z Bonjour.

Czasami aplikacje oparte na Apple automatycznie instalują Bonjour. Należy jednak pamiętać, że inne usługi, takie jak Hamachi i PuTTY, oferują lepszą emulację i bardziej wydajne sieci, jeśli masz ochotę na optymalizację.

Przewodowe i bezprzewodowe

Ponieważ Bonjour używa protokołu internetowego do działa, działa zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. W obu przypadkach używa konfiguracji zerowej, automatycznie lokalizując i śledząc urządzenia.

Ten program wykorzystuje schemat „adresowania lokalnego”, przypisując adresy IP do urządzeń lokalnych. Zapewnia również usługi lokalizacyjne dla różnych aplikacji.

Niskie wymagania

Bonjour nie spowalnia Twojego Internetu, mimo że stale działa. Obsługuje również różne wersje systemu operacyjnego Windows.

Ponieważ ten program pochodzi od Apple, jest niezbędny dla urządzeń Mac i zależy od niego wiele oprogramowania Apple.

Bardzo wygodne dla niektórych

Chociaż jest dość stara, Bonjour jest bardzo wygodnym, darmowym narzędziem, którego można używać nawet dzisiaj. Jeśli jednak nie używasz żadnych urządzeń ani oprogramowania Apple w systemie Windows, nie będzie to przydatne.

Reklama

Techniczne

Tytuł:
Bonjour, 3.0 dla Windows
Wymagania:
  • Windows 2000,
  • Windows XP,
  • Windows 2003,
  • Windows 8.1,
  • Windows 8,
  • Windows 7,
  • Windows Vista,
  • Windows 10
Język:
Angielski
Licencja:
Darmowa
Dodano datę:
Friday, September 30th 2022
Autor
Apple Inc.

http://apple.com/ios/research-app/

SHA-1:
b18d44cbdcd43ad683cf6760d45ce891c3035044
Filename:
bonjoursdksetup.exe

Bonjour dla PC

3.0

Apple Inc.(Darmowa)

Ocena użytkownika8

Lista zmian

Nie mamy jeszcze żadnych informacji o dzienniku zmian wersji 3.0 Bonjour. Czasami wydawcy poświęcają trochę czasu na udostępnienie tych informacji, więc sprawdź ponownie za kilka dni, aby sprawdzić, czy zostały zaktualizowane.

Czy możesz pomóc

Jeśli masz jakiś dziennik zmian, podziel się z nami! Chcemy poznać Twoją opinię! Napisz doStrona kontaktowai daj nam znać.

Przeglądaj aplikacje

Powiązane oprogramowanie

Reklama