Samouczek przeglądarki Lynx: Jak korzystać z Lynx?
Thomas E. Dickey to światowej klasy haker/programista Unix. Chociaż jest najbardziej znany ze swojej pracy w projekcie Mozilla, pracował przy takich projektach jak NetSec, SSL, Linux, Solaris i FreeBSD. Był głównym współtwórcą systemu operacyjnego Open Source, a także pracował nad serwerem X Window i językiem programowania Python. Lynx to bardzo wszechstronna przeglądarka internetowa do użytku na platformach Unix i VPS, które są połączone za pomocą przyjaznych dla kursorów terminali znakowych lub emulatorów interfejsu graficznego, zwykle korzystających z interfejsu Windows.
Użytkownicy lynx mogą przeglądać sieć i przeglądać pliki, uruchamiać aplikacje, uzyskiwać dostęp do kanałów RSS, przechowywać dane i nie tylko, korzystając z obecnego formatu dokumentów. Ta aplikacja może być używana do przeglądania dokumentów Word, plików PDF, dokumentów HTML, prezentacji Power Point, e-booków, zrzutów ekranu, plików audio, klipów wideo, plików muzycznych i wielu innych formatów plików. Jedną z funkcji przeglądarki lynx, która jest przydatna dla neofity, jest wbudowana funkcja pomocy. Jest prosty w użyciu i można go dostosować, naciskając przycisk „Pomoc”, który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Jedną z funkcji, która jest przydatna, ale nie jest konieczna, jest wbudowana funkcja ochrony hasłem; posiadanie zewnętrznego oprogramowania do ochrony hasłem może okazać się przydatne w przypadku, gdy niektórzy znajomi lub współpracownicy zapomną swoich danych logowania.
Do przeglądarki Lynx można uzyskać dostęp za pomocą przeglądarki lub przeglądarki internetowej Lynx (lazelteater). Aby rozpocząć korzystanie z przeglądarki internetowej, użytkownik musi najpierw uruchomić terminal Lynx, a następnie połączyć się z nim za pomocą konwencjonalnego połączenia telefonicznego lub połączenia internetowego. Na głównej stronie pomocy przeglądarki użytkownik może kliknąć „O”, a następnie kliknąć opcję dostępu do funkcji przeglądarki Lynx. W tym miejscu przeglądarka uzyskuje swoją unikalną tożsamość - używa znanej etykiety i logo przeglądarki Mozilla, aby odróżnić ją od przeglądarki Firefox, która jest znakiem towarowym należącym do znanego twórcy przeglądarki internetowej Mozilli. Jednak kilka dodatkowych funkcji, o których warto wspomnieć, to wbudowany tłumacz i obsługa bibliotek JavaScript Mozilla, które zapewniają niektóre zaawansowane funkcje skryptowe, takie jak animacje, pliki cookie i wyszukiwanie lokalne.