Reklama

Camtasia dla Windows

2023.1.2

TechSmith(Wersja testowa)

Ocena użytkownika8

Reklama

Oprogramowanie do nagrywania i edycji wideo

Camtasia Studio od TechSmith to rejestrator wideo i ekranu dla systemu Windows, który przechwytuje ekran lub kamerę internetową. Ta aplikacja służy do rejestrowania działań na ekranie w celach demonstracyjnych lub promocyjnych. Możesz także ulepszyć swoje filmy za pomocą efektów specjalnych lub adnotacji za pomocą łatwych w użyciu narzędzi. Istnieje funkcja lektora, która pozwala opisać proces.

Proste projekty twórcze

Camtasia rejestruje cały ekran , więc zakres treści, które możesz stworzyć, jest szeroki. Używaj CS do wszystkiego - od filmów z YouTube i samouczków po sesje gier. Pamiętaj, że jeśli korzystasz z bezpłatnej wersji próbnej, na Twojej zawartości pojawi się znak wodny do czasu aktualizacji.

Zaletą Camtasia jest to, że darmowa wersja zawiera wszystkie funkcje oryginalnej wersji. Możesz więc wypróbować wszystkie funkcje zmieniające grę, takie jak nakładające się media . Jest to nieodłączna mechanika, która pozwala łączyć wiele klipów w jeden film. Inne programy, takie jak OBS Studio lub Filmora Video Editor , mogą robić to samo, ale nie tak łatwo jak CS.

Reklama

Sterowanie jest proste i intuicyjne . Jeśli więc nie lubisz oglądać samouczków, wszystko nie zajmie dużo czasu. Nieznaczną przeszkodą w nauce jest to, że przyciski nie mają wyraźnych instrukcji na ich temat. Najpierw będziesz chciał poznać wszystkie warunki techniczne.

Czy Camtasia Studio jest bezpłatne?

Camtasia Studio nie jest darmowym programem, ale ma bezpłatną wersję próbną . Podczas tej próby masz dostęp do wszystkich tych samych funkcji, co w pełnej wersji. Daje to szansę pełnego przetestowania oprogramowania i sprawdzenia, czy jest odpowiednie dla Ciebie. Filmy eksportowane z bezpłatnej wersji próbnej będą zawierały znak wodny Camtasia Studio.

Animacje i efekty

Ponieważ Camtasia jest przeznaczona dla nowych i średnio zaawansowanych użytkowników, nie znajdziesz dużego wyboru efektów specjalnych. Te, które ma, są nadal dobre i zaspokoją większość potrzeb twoich małych projektów. Twórz klipy, które obracają się lub znikają, dzięki animacjom krycia i pochylania . Dodaj wyjaśniające teksty lub napisy do filmu za pomocą narzędzia adnotacji . Każdy efekt ma konfigurowalne układy, takie jak kolory i gęstość.

Do wyboru jest również wiele efektów przejściowych . Za pomocą tego narzędzia możesz zdecydować, w jaki sposób każda ze scen ma być wyświetlana. Ma wszystkie popularne przejścia, w tym rozmycie i piksele.

Jeśli chcesz dodatkowego ulepszenia swojego filmu, możesz korzystać z niektórych efektów wizualnych . Obejmują one wiele kolorów i cieniowania, które nadają treściom niestandardową atmosferę. Możesz także dostosować teksty w swoim klipie. Spraw, by tańczyły lub rozpryskiwały tytuł dzięki narzędziu zachowania .

Efekty działają dobrze, a ich implementacje są również płynne. Jedno jest takie, że wszystkie są fundamentalne. Możesz dostosować tylko niektóre efekty do pewnego stopnia. Ogranicza to twoją kreatywność, ponieważ musisz znaleźć sposoby, aby Twoje filmy nie wyglądały jak domyślne.

Wideo i audio

Nagrywanie ekranu jest głównym celem CS, więc jest to bardzo łatwe. Jest to przydatne w przypadku projektów biznesowych i osobistych. Możesz uchwycić cały ekran lub tylko jego część. Jedną z najbardziej przydatnych funkcji Camtasia jest mini pasek narzędzi, który pojawia się w trybie nagrywania. Pomaga skonfigurować ekran przed rozpoczęciem. Przed nagraniem wykonaj niezbędne przygotowania, takie jak zmiana proporcji lub blokada ekranu.

Kiedy robisz sesję instruktażową lub grę i chcesz, aby widzowie zobaczyli twoje wyrażenia, CS może w tym pomóc. Użyj trybu obraz w obrazie, aby utworzyć film pokazujący instrukcje na ekranie. Kolejną fajną rzeczą podczas korzystania z tego jest to, że Camtasia może podzielić nagrany plik na dwie osobne ścieżki. Jeden dla twojej gadającej głowy, a drugi to rzeczywista treść. Możesz edytować każdy z nich jako cały projekt.

Camtasia Studio ma wbudowany edytor audio . Nie ma wielu funkcji, ale pozwala lepiej kontrolować ścieżkę dźwiękową. Narzędzie do usuwania szumów pozbywa się szumu tła i nieostrych głosów. Wzbogać swój głos dzięki urządzeniu narracji i uczyń z niego jedyną ścieżkę dźwiękową twojego projektu.

Wydajność i dostęp

Ten plik do pobrania Camtasia Studio wykorzystuje procesor do renderowania, więc w dużej mierze zależy od karty graficznej. Nie działa tak dobrze jak kodowanie NVENC. Im starsza jest twoja karta graficzna, tym dłużej potrwa. W przypadku urządzeń z mniej niż 6 GB pamięci RAM użycie CS może spowolnić działanie innych aplikacji. Pierwsze uruchomienie może chwilę potrwać, w zależności od pojemności komputera. Pamiętaj, aby odznaczyć pole ponownego uruchomienia, gdy aplikacja wyświetli monit. Może to skomplikować twoje sterowniki, ale dla każdego użytkownika jest inaczej.

Aplikacja umożliwia przesyłanie projektów do Screencast i edycję ich tam. Będziesz potrzebował do tego konta na swoim koncie Camtasia. Obie platformy zapewniają bezpłatne wersje próbne i subskrypcje. Przed aktualizacją wszystkie treści będą miały znak wodny. Etykieta jest ledwo widoczna, więc nie będzie większego problemu, jeśli chcesz po prostu cieszyć się wolnym oprogramowaniem. Jeśli jednak zamierzasz wykonać bardziej profesjonalną pracę, zechcesz skoczyć na aktualizację i usunąć znak wodny.

Możesz udostępniać swoją pracę w mediach społecznościowych i innych platformach, takich jak YouTube, bezpośrednio z Camtasia. Problem polega na tym, że powoduje to zalogowanie się na konto za pośrednictwem aplikacji. Dzięki temu CS może monitorować dane i zarządzać twoimi działaniami. Przed kontynuowaniem upewnij się, że z tym się zgadzasz.

Dostępne dla wszystkich

Pod względem użyteczności Camtasia powinna być jednym z najlepszych wyborów ze względu na to, jak przyjazna dla początkujących. Ale także ze względu na swoją prostotę, niewielu profesjonalnych twórców znajdzie pociąg w Camtasia Studio. Jeśli dopiero zaczynasz uczyć się podstaw edycji wideo, ta aplikacja jest do tego idealna. Ma ładny interfejs, intuicyjne sterowanie i przydatne samouczki. To wszystko, czego potrzebujesz do łatwego początku.

Reklama

Techniczne

Tytuł:
Camtasia, 2023.1.2 dla Windows
Wymagania:
 • Windows 11,
 • Windows 10
Język:
Polish
Dostępne języki:
 • Polish,
 • English,
 • German,
 • Spanish,
 • French,
 • Italian,
 • Japanese,
 • Korean,
 • Dutch,
 • Portuguese,
 • Russian
Licencja:
Wersja testowa
Dodano datę:
Friday, August 11th 2023
Autor
TechSmith

http://www.techsmith.com/

Camtasia dla PC

2023.1.2

TechSmith(Wersja testowa)

Ocena użytkownika8

Lista zmian

Nie mamy jeszcze żadnych informacji o dzienniku zmian wersji 2023.1.2 Camtasia. Czasami wydawcy poświęcają trochę czasu na udostępnienie tych informacji, więc sprawdź ponownie za kilka dni, aby sprawdzić, czy zostały zaktualizowane.

Czy możesz pomóc

Jeśli masz jakiś dziennik zmian, podziel się z nami! Chcemy poznać Twoją opinię! Napisz doStrona kontaktowai daj nam znać.

Przeglądaj aplikacje

Powiązane oprogramowanie

Reklama