Parallels pozwala użytkownikom Apple na uruchomienie systemu Windows na komputerze Mac OS X. Oprogramowanie tworzy maszynę wirtualną z systemem Windows, która może działać razem z macierzystym systemem operacyjnym.
Podczas gdy aplikacja Bootcamp firmy Apple tworzy rozruchową kopię systemu Windows. Parallels różni się tym, że działa w systemie Windows w środowisku OS X.
W razie potrzeby system Windows można uruchomić we własnym oknie, w trybie pełnoekranowym lub w zintegrowanym widoku o nazwie Koherencja. Koherencja umożliwia jednoczesne korzystanie z aplikacji na komputery Mac i Windows.Kluczowe funkcje obejmują:
- Najwyższa elastyczność.
- Obsługa wyświetlania siatkówki.
- Podłącz urządzenia.
- Dostrajanie wydajności jednym kliknięciem.
- Integracja z Office 365.
- Oszczędzaj miejsce na dysku.
- Tryb podróży.
- Współpracuje z Boot Camp.
Parallels może modyfikować standardowy interfejs Mac OS X i dodaje nowy przycisk kontrolny okna dla dowolnych maszyn wirtualnych. Oprócz istniejących przycisków, które zamykają i minimalizują okna, Parallels ma nowy przycisk, który pozwala przełączyć maszynę wirtualną w tryb koherencji, ukrywając w ten sposób pulpit systemu Windows. Dzięki temu dowolne aplikacje Windows bezproblemowo siedzą na pulpicie Mac OS.
Świetną cechą Parallels, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, że po uruchomieniu systemu Windows 10 w trybie koherencji Centrum akcji systemu Windows można wyświetlić jako panel, który przesuwa się z prawej strony ekranu, obok powiadomienia panel w Mac OS X.
Ogólnie rzecz biorąc, Parallels nie jest jedyną opcją wirtualizacji dostępną dla użytkowników Mac OS X, którzy muszą uruchamiać aplikacje Windows. Jest to jednak bardziej wypolerowany produkt niż inne produkty. Ścisła integracja systemu operacyjnego Windows i Mac OS zapewnia użytkownikom to, co najlepsze z obu światów. Możesz łatwo przełączać się między aplikacjami, niezależnie od systemu operacyjnego, dla którego zostały napisane, szczególnie za pomocą Coherence.